Vinilo zonoje prekės vertinamos pagal šiuos kokybės principus:

  • MINT (M)

Kokybė yra ideali visais atžvilgiais. Greičiausiai vinilinė plokštelė nebuvo klausyta, galbūt vis dar įpakuota.

  • NM arba M-

Beveik ideali kokybė. Greičiausiai niekada nebuvo naudota, vinilinė plokštelė gros puikiai, be garso atkūrimo defektų. Įraše nebus aiškių nusidėvėjimo požymių. Vinilinės plokštelės viršelis nebus susiraukšlėjęs, skylėtas, prakirptas ir neturės kitokių panašių defektų. Tai galioja ir vidiniams vokams, kitiems priedams (plakatams, dainų tekstų lapams ir pan.).

  • VG +

VG+ įrašu pažymėta vinilinė plokštelė turės požymių, jog ji buvo grota ar kitaip naudota ankstesnių jos šeimininkų. Defektai turėtų būti daugiau kosmetinio pobūdžio, neįtakojantys faktinio garso atkūrimo kaip visumos. Vinilinė plokštelė gali būti nusidėvėjusi, t. y. gali turėti nedidelių įbrėžimų ar labai lengvų įbrėžimų, kurie neturi įtakos įrašo klausymuisi. Vinilinės plokštelės viršelis gali turėti apvalų plokštelės formos įspaudą ar jo spalva gali būti pakitusi, tačiau šie požymiai nėra akivaizdžiai pastebimi. Taip pat galimi matyti brūkšniai. Vinilinės plokštelės įdėklai gali būti šiek tiek nusidėvėję: lengvai užlenkti kampeliai ar matomi nežymūs įtrūkimai. Išorinis vokas gali būti įkirptas, įbrėžtas ar be kampelio. Jeigu ne šie nusidėvėjimo požymiai, kokybė būtų NM.

  • VG

Daugelis VG + įraše esančių defektų bus aiškiau pastebimi VG kokybės plokštelėje. Grojant įrašui akivaizdžiau girdėsis įrašo defektas-papildomas triukšmas, ypač dainos pradžioje (intro) ir garso sušvelnėjimo (fade) metu, tačiau kitaip garso įrašo neįtakos ir neapsunkins. Garsas nešvarus ir nusidėvėjęs, plokštelė turi švelnių įbrėžimų (pakankamai gilių, kad jaustųsi palietus pirštu), kurie turi įtakos garsui. Etiketė (plokštelės vidurys) gali būti prirašinėti, ant jų gali būti priklijuota lipdukų ar jų dalių. Tas pats pasakytina ir apie vidinius bei išorinius vokus. Tačiau vinilinė plokštelė gali neturėti visų šių defektų vienu kartu.

  • G/G +

G arba G+ būklės įrašas groja be peršokinėjimų, tačiau girdimas didelis paviršinis triukšmas, plokštelėje yra įbrėžimų ir nusidėvėjimų (groove wear). Viršelis ar vidinis vokas gali būti apdraskyti, ypač apačioje arba šonuose. Matomi aprašinėjimai, plokštelės formos žiedo įspaudas ar kiti defektai.

  • P, F

Plokštelė yra įtrūkusi, deformuota ir grojimo metu yra garso pasikartojimų, nutrūkimų. Plokštelės įdėklai yra sugadinti vandeniu, suplyšę, labai pažeisti, aprašinėti. Vidinis vokas yra suplyšęs, sulamdytas ir aprašinėtas.